این یک بادام کوهی است

نام علمی:
Amigdalus scoporia
مشخصات گیاه شناسی:
بادام کوهی درختچه ای از خانوائه ی گل سرخ که ارتفاع آن در این منطقه به ۳ تا ۴ متر میرسد،برگ های آن نیزه ای باریک یا قاشقی باریک و حاشیه برگ های آن هلالی-اره ای است.گل های بادام کوهی نسبتاَردرشت و سفید رنگ و میوه ی آن از نوع شفت میباشد.
در خراسان جنوبی به میوه ی بادام کوهی دک گفته میشود.شاخه زنی درخت فراوات است و به شرایط کم آبی و گرم و بادهای منطقه بسیار سازگار و مقاوم،گل های سفید رنگ آن قبل از برگ ها در فصل بهار و فروردین ماه ظاهر میشود و میوه ی آن از خرداد تا تیر ماه میرسد.
خواص و کاربرد:
از چوب این گیاه دارویی در خراسان جنوبی برای سبد بافی استفاده میشود و چوب این درختچه که گاهی(تخ سار)هم گفته میشود،در فصل بهار به این منظور جمع آوری میگردد.در شرایط مساعد و بارندگی کافی درخت بادام کوهی نوعی صمغ ترشح میکند که به آن زدو یا جودو میگویند.
میوه ی بادام زمینی که به آن بخورک هم گفته میشود،بیضوی با پوسته ی بیرون سبز رنگ به شکل یک بادام کوچک میباشد که پس از رسیدن کامل پوسته ی سبز آن خشک شده و دانه ای قهوه ای رنگ از آن جدا میشود و روی زمین می افتد.
میوه ی بادام کوهی مغزی تلخ دارد که حاوی مقدار زیادی روغن است که در صنایع آرایشی و داروسازی کاربرد دارد.مغز میوه ی آن در خراسان جنوبی با خیسیدن در آب شیرین کرده به نام مغز دک به عنوان آجبل استفاده مینمایند.
از آمیگدالین مغز میوه ی این گیاه دارویی در داروسازی برای ساخت داروهای خلط آور و صد درد استفاده میشود،در صنایع آرایشی نیز از بادام کوهی روغن برای سلامت پوست و ضد لک استفاده میشود.
پوست گیاه ضد کرم و معالج سرفه و ناراحتی های تنفسی است و دم کرده ی برگ آن مسکن درد است.
مغز میوه ی این گیاه دارویی پس از شیرین کردن مصرف دارویی دارد و از آن به عنوان ملین،درمان میگرن،سیاه سرفه و روماتیسم و ناراحتی های قلبی استفاده میشود.
ضماد این گیاه دارویی با سرکه برای ترمیم زخم های کهنه،سردرد و ورم ریه ها موثر بوده و به صورت ضماد برای از بین بردن لکه های پوستی و رفع چین و چروک استفاده دارد.
روغن این گیاه دارویی برای درمان ترک و شقایق پوستی ناشی از سرما موثر است.در میوه ی آن علاوه بر آمیگدالین،دیاستاز سیناپتاز و آلدئید بنزوئیک وجود دارد.
صمغ گیاه زدو که در برخی منابع صمغ شیرازی نامیده میشود،ه رنگ های قرمز،زرد و نارنجی دیده میشود.صمغ خراسان جنوبی و مناطق گرمسیر روشن تر از صمغ مناطق سردتر هست.
زدو در بازار به اشکال و نام های متفاوت به فروش میرسد که از آن جمله به موارد زیر میتوان اشاره کرد:
۱-زدو رو انباری،خرده های زدو که در اثر ضربه حاصل شده و یه اندازه ی ماش و دزشت تر است.
۲-جوشی،خرده های زدو که از نوع روانباری ریزتز است.
۳-شکری،صمغی که از نوع جوشی ریزتر بوده و مشابه شکر هست.
۴-خاک سرمه ای یا نمدمالی،به صورت خاکه ای نرم و پودر مانند است.صمغ زدو در سال های پرباران و در فصل گرما هنگامی که فشار و سیلان شیره ی گیاه به بالاترین     حد میرسد به صورت طبیعی از تنه ی گیاه تراوش میشود و مورد بهره برداری میگردد.از زدو برای ساخت مواد خوشبو کننده دهان و دندان و نیز در صنیع غذایی استفاده میشود.
زدو برای دفع اخلاط بدن،تحریک اشتها،خردکردن سنگ مثانه و دندان درد کابرد دارد. از آن در صنایع نساجی،آهارپارچه،کاغذ سازی،صنایع چسب،لیتوگرافی و جوهر سازی  استفاده میشود.
در صنایع آرایشی و غذایی به عنوان امولسیون کننده و سوسپانسیون کننده به همراه کتیرا و صمغ عربی از آن بهره میگیرند.در صنایع داروسازی نیز در ساخت کپسول از آن استفاده میکنند.
در قدیم برای آهار کلاه نمدی از آن استفاده میشده است که در کارگاه های نمد مالی قدیم از آن استفاده میشده است.
زیستگاه:
در معدود گیاهان درختچه ای با درختی است که به همراه گونه های بنه توانسته است بیش از ۱۵ سال خشکی و شداید اقلیمی را تحمل کند و به حیات خود ادامه دهد.در سراسر مناطق کوهستانی استان و ذخیره گاه های جنگلی از نهبندان و سربیشه و درمیان و قهستان تا آیسک و سرایان و فردوس و بشرویه و طبس مشاهده میشود.

1 پاسخ به بادام کوهی
  1. سلام سايت خوبي داريد ممنون بابت زحمات


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *