میوه انجیر

آشنایی با میوه انجیر و خواص دارویی آن

نام علمی :            Ficus Carica L.

 

مشخصات :

درختی متعلق به خانواده Maraceae با نام انگلیسی Common fig که منشا اولیه آن مشرق زمین است. برگهای آن پنجه ای بزرگ با بریدگی های ۵ تایی و ظاهریی خشن دارد. گلهای نر و ماده در محفظه کیسه مانند قرار دارد. دنباله گلهای ماده و کاسه گل و قسمت تحتانی آن گوشتی و ضخیم و خوردنی می شود.

انجیر از سال سوم تا پنجم شروع به میوه دادن می کند و تا ۲۰ سالگی میوه می دهد.

 

خواص دارویی و کاربرد :

در برگهای گیاه مواد فیکوسین و برگاپتن وجود دارد. شیرابه سفید رنگ آن که شبیه فیسین سمّی است و سلولها را از بین می برد و به همین دلیل برای زگیل ها از آن استفاده می شود.

در میوه انجیر مواد قندی ، ازته ، چربی ، مواد معدنی ، پروتئوز ، آمینو اسید ، تایروزین ، کراوین ، آنزیم لیپاز ، پروتئاز ، کاروتن ، فیسین ، ویتامین A ، مالیک اسید ، سیتریک اسید ، سروتی نیک اسید ، قند نیشکر و بوریک اسید گزارش شده است.

 

در شیمی برگ انجیر مواد زیر بررسی شده است :

پپسین ، اوره آز ، پاپائین ، تایروزین ، گلوتامین ، فیتوسترول ، سروتی نیک اسید ، سیتوسترول ، کوئرسیتین ، گلوکز و رامنوز ، فیکوسین و برگاپتن.

انجیر برای معالجه بیماری لک و پیس یا لکودرما مفید می باشد. انجیر ملین ، معرق و مسکن است و مقوی نیروی جنسی است. مقوی کبد بوده و ورم طحال و بواسیر را رفع می کند. ترشح ادرار را زیاد می کند، باعث رفع خشونت سینه و سرفه می شود.

ضماد میوه آن با آرد جو و گندم برای تحلیل ورم بناگوش و دمل ها مفید می باشد. برای رفع ورم طحال انجیر را ۹ روز در سرکه خیسانده و هر روز ۵ عدد از آن را با سرکه مصرف می نمایند.

انجیر در افزایش شیر نیز موثر است. جوشانده برگ انجیر به صورت محلول شستشو برای بواسیر نیز تجویز می شود.

شیرابه انجیر یا لاتکس برای قطع زگیل و میخچه و نیز بواسیر کاربرد دارد. جوشانده برگ انجیر خاصیت حشره کشی دارد.

اگر ۵۰ گرم انجیر زرد را در ۵۰۰ گرم شیر جوشانده و صاف نمائید به صورت غرغره برای ورم حلق خیلی مفید است.

میوه انجیر خاصیت ضد سرطانی دارد و محققان ژاپنی این خاصیت را به ماده بنزآلدئید نسبت میدهند.

 

در هر ۱۰۰ گرم انجیر خشک مواد زیر وجود دارد :

آب ۲۳ گرم ، پروتئین ۴/۳ گرم ، چربی ۱/۳ گرم ، هیدرات های کربن ۶۹ گرم ، کلسیم ۱۲۶ میلی گرم ، فسفر ۷۷ میلی گرم ، آهن ۳ میلی گرم ، سدیم ۳۴ میلی گرم ، پتاسیم ۶۴۰ میلی گرم ، ویتامین A 80 واحد بین المللی ، تیامین B1 1/0 میلی گرم ، رایبوفلاوین B2 1/0 میلی گرم و نیاسین B3 7/0 میلی گرم.

انجیر از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است ، تعرق بدن را زیاد میکند و حرارت بدن را کاهش می دهد. مصرف میوه انجیر چاق کننده است.

مصرف جوشانده ملایم انجیر خشک درمان کننده التهاب مجاری دستگاه تنفس ، کلیه ، سرخک ، مخملک ، آبله می باشد و برای بیماری برونشیت بسیار مفید است.

جوشانده غلیظ انجیر خشک برای درمان سرما خوردگی و سرفه بسیار اثر بخش است. مخلوط شیر بز و انجیر سیاه برای درمان آرتروز ، درد مفاصل و دفع سموم بدن بسیار موثر است.

برای افرادی که قند خون پایین دارند و به این دلیل دچار ضعف ناگهانی می شوند مصرف انجیر بسیار سودمند است. مخلوط انجیر با عسل برای درمان زخم معده مفید می باشد ، انجیر میوه ای ضد سرطان است چون در آن ویتامین C و بتاکاروتن وجود دارد که هر دو از ترکیبات مهم ضد سرطان هستند.

افرادی که به دلیل فقر آهن دچار کم خونی هستند مصرف انجیر برای آنها بسیار سودمند است چون میوه انجیر حاوی آهن و ویتامین C می باشد.

مصرف انجیر فشار خون بالا را کاهش داده ، اوره و چربی خون را کم می کند.

مصرف انجیر دفع کلسیم از طریق ادرار را کاهش می دهد که این امر از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

انجیر حاوی فیبر فراوانی است که این مسئله به سلامت روده و درمان یبوست کمک می کند.

وجود گوگرد در انجیر باعث ازدیاد مو شده ، از ریزش آن جلوگیری کرده و شوره سر را درمان می کند.

مصرف انجیر همراه با گردو و پسته باعث افزایش توانایی استفاده از حافظه می شود.

بیماران دیابتی و افرادی که کبد ضعیف دارند نباید از میوه انجیر مصرف نمایند.

 

نحوه استفاده :

مقدار خوراک میوه خشک انجیر ۱۵۰ گرم و میوه تازه ۴۵۰ گرم در روز می باشد.

 

زیستگاه :

انجیر و بخصوص واریته های سیاه رنگ آن در اغلب مناطق خراسان جنوبی مانند بیرجند پرورش می یابد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *